Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o obsługę Climatronika. "Wymuszenie" pracy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    lukaszc2, dzis temperatury sprzyjaly testom,
    a wiec, na zewnatrz bylo 17 stopni, klimatronik nastawiony na 20 stopni (auto+ac), no i kompresor pracowal, rowniez na maxidocie pasek klimy byl mniej wiecej w 1/3.
    Po 15 minutach jazdy temperatura zewnetrzna wzrosla do 18, a ja podnioslem wewnetrzna do 22, no i wciaz klima dzialala.
    Black magic

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez bob_best
      idąc tym tokiem rozumowania, to może w O3 należy przestawić ten profil klimy?
      Nic to nie zmienia - w sprawie sprężarki (jedyne co zmienia to siłę nawiewu)

      [ Dodano: Pią 13 Cze, 14 23:42 ]
      Zamieszczone przez greg505
      profil klimy wplywa tylko na sile nawiewu
      Dokładnie jest tak jak kolega pisze.

      [ Dodano: Pią 13 Cze, 14 23:45 ]
      lukaszc2, dzis temperatury sprzyjaly testom,
      a wiec, na zewnatrz bylo 17 stopni, klimatronik nastawiony na 20 stopni (auto+ac), no i kompresor pracowal, rowniez na maxidocie pasek klimy byl mniej wiecej w 1/3.
      Po 15 minutach jazdy temperatura zewnetrzna wzrosla do 18, a ja podnioslem wewnetrzna do 22, no i wciaz klima dzialala.
      _________________
      Dziękuję, za przeprowadzenie testów, widzisz jest tak, że raz działa raz nie sądzę, że jest to uzależnione od wilgoci w samochodzie tak czy tak wygląda na to, że nie ma możliwości "wymuszenia:" pracy sprężarki a szkoda czasami by się to przydało - tu akurat manualna klimatyzacja na przewagę nad climatronikiem, może żeby nie ten magiczny czujnik wilgotności było by inaczej ...............

      [ Dodano: Pią 13 Cze, 14 23:47 ]
      Zamieszczone przez crom.de
      A w O1 wystarczy wyłączyć ECON i już działa sprężarka
      I takiego przycisku (tak działającego) mi brakuje w OIII.
      Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

      Komentarz


      • #28
        Dzis mialem identyczna sytuacje jaka opisales w pierwszym poscie,
        Deszcz, 14 stopni na zewnatrz, 21 ustawione na climatroniku. Po jakims czasie jazdy zaczeli mi parowac szyby, na maxidocie wskaznik klimy na zero, wlaczenie trybu manualnego nie pomagalo, zostawilem tak przez chwile i chyba czujnik wilgotnosci wykryl ze cos jest nie tak i uruchomil klime.
        Slabe to troche :|
        Black magic

        Komentarz


        • #29
          greg505, a które szyby Ci zaparowały? Tył, przód, czołowa? Faktycznie kicha, że ten czujnik myśli za nas i nie da się samemu tego włączyć.
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez crom.de
            greg505, a które szyby Ci zaparowały? Tył, przód, czołowa? Faktycznie kicha, że ten czujnik myśli za nas i nie da się samemu tego włączyć.
            Troszke z przodu i z boku (mialem mokra parasolke na dywaniku pasazera)
            Black magic

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez greg505
              Dzis mialem identyczna sytuacje jaka opisales w pierwszym poscie,
              Deszcz, 14 stopni na zewnatrz, 21 ustawione na climatroniku. Po jakims czasie jazdy zaczeli mi parowac szyby, na maxidocie wskaznik klimy na zero, wlaczenie trybu manualnego nie pomagalo, zostawilem tak przez chwile i chyba czujnik wilgotnosci wykryl ze cos jest nie tak i uruchomil klime.
              Slabe to troche :|
              Próbowałeś włączyć ten tryb do odparowania szyb (z symbolem przedniej szyby)?
              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez bob_best
                Zamieszczone przez greg505
                Dzis mialem identyczna sytuacje jaka opisales w pierwszym poscie,
                Deszcz, 14 stopni na zewnatrz, 21 ustawione na climatroniku. Po jakims czasie jazdy zaczeli mi parowac szyby, na maxidocie wskaznik klimy na zero, wlaczenie trybu manualnego nie pomagalo, zostawilem tak przez chwile i chyba czujnik wilgotnosci wykryl ze cos jest nie tak i uruchomil klime.
                Slabe to troche :|
                Próbowałeś włączyć ten tryb do odparowania szyb (z symbolem przedniej szyby)?
                Oczywiscie wtedy klima sie uruchomi
                Black magic

                Komentarz


                • #33
                  Miałem podobny problem - w czasie większych opadów parowała przednia szyba. Zgłosiłem w serwisie żeby sprawdzili odpływy, bo nigdy nie widziałem mokrej plamy pod autem (po korzystaniu z AC) - przejechali się i stwierdzili, że wsio ok. Ale co ciekawe - nagle parowanie ustało. Albo coś "ruszyli" przy przeglądzie, albo czujnik zaczął lepiej pracować. Na zewnątrz 16 - 18 st, Climatronic ustawiony na 19st i AUTO. Klima załącza się co jakiś czas i nic nie paruje (może delikatnie w samych rogach przedniej szyby).
                  Wcześniej albo odpalałem tryb odparowywania szyb, albo wciskałem obieg zamknięty (wtedy klima się załącza).

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez jotta
                    Pytam, bo obecna Octavia to moje pierwsze auto z elektryczną, automatyczną klimatyzacją :-)
                    Mam auta z klimatyzacją automatyczną i manualną, miałem wiele różnych z taką i taką. Jak dla mnie Jedyny plus automatycznej to to że fajniej wygląda :szeroki_usmiech Te wyświetlacze fajniusie :P A poza tym to Zdecydowanie wolę manualną, nieskromnie sądzę że mam ciut więcej intelektu niż tzw. Automatyczna klimatyzacja.
                    Ps. Z klimą taką i taką jeżdżę od 20 lat i przejechałem setki tys km więc nie jest to obserwacja neofity klimatyzacyjnego :szeroki_usmiech
                    Pozdrawiam
                    perfex

                    Octavia HTP

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez perfex
                      Zamieszczone przez jotta
                      Pytam, bo obecna Octavia to moje pierwsze auto z elektryczną, automatyczną klimatyzacją :-)
                      Mam auta z klimatyzacją automatyczną i manualną, miałem wiele różnych z taką i taką. Jak dla mnie Jedyny plus automatycznej to to że fajniej wygląda :szeroki_usmiech Te wyświetlacze fajniusie :P A poza tym to Zdecydowanie wolę manualną, nieskromnie sądzę że mam ciut więcej intelektu niż tzw. Automatyczna klimatyzacja.
                      Ps. Z klimą taką i taką jeżdżę od 20 lat i przejechałem setki tys km więc nie jest to obserwacja neofity klimatyzacyjnego :szeroki_usmiech
                      a ja włączam automatyczną i nic więcej nie robię, poza tym, klima w sumie to nie służy do odparowywania szyb tylko do schładzania wnętrza w upalne dni.

                      Z manualną miałem ten problem, że przechodziłem od za ciepło do za zimno i tak w kółko.
                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Zorr
                        Z manualną miałem ten problem, że przechodziłem od za ciepło do za zimno i tak w kółko.
                        w automacie jest podobnie
                        Black magic

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez perfex
                          Zdecydowanie wolę manualną, nieskromnie sądzę że mam ciut więcej intelektu niż tzw. Automatyczna klimatyzacja.
                          Climatronic po prostu nie powinien udawać mądrzejszego niż jest. Wciskam AC sprężarka idzie i tyle, a nie że o tym decyduje tylko i wyłącznie jakiś czujnik.
                          - Superb
                          - Panda 1.2

                          Komentarz


                          • #38
                            No to ja widzę mam podobnie, ten czujnik wilgotności nie za dobrze działa - lepiej było to zrobione w OII FL bo czujnika nie było

                            Druga denerwująca sprawa, co było w O II FL to grzanie lusterek zewnętrznych, w ciepłe dni się nie załączają i jak jest ulewa to lusterka mokre jak cholera
                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                            Komentarz


                            • #39
                              A jest opcja Climatronica bez czujnika wilgotności?
                              - Superb
                              - Panda 1.2

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez greg505
                                Zamieszczone przez Zorr
                                Z manualną miałem ten problem, że przechodziłem od za ciepło do za zimno i tak w kółko.
                                w automacie jest podobnie
                                no u mnie w O2 nie
                                Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez Zorr
                                  klima w sumie to nie służy do odparowywania szyb
                                  A dlaczego nie ?

                                  [ Dodano: Sob 05 Lip, 14 23:43 ]
                                  Zamieszczone przez crom.de
                                  Wciskam AC sprężarka idzie i tyle, a nie że o tym decyduje tylko i wyłącznie jakiś czujnik.
                                  I właśnie o to chodzi. Niestety w OIII czujnik górą. W tym przypadku klimatyzacja manualna ma przewagę.
                                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Jeżdżę na AUTO i nie mam ani za ciepło, ani za zimno. Miałem tak w Signum. W O3 jest znacznie lepiej, bo nie zauważam "falowania" temperatury.
                                    Lusterka grzeją nawet w ciepłe dni w czasie ulewy. Gdy czujnik załapie, że pada, zapala xenony i grzanie lusterek.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez lukaszc2
                                      Zamieszczone przez Zorr
                                      klima w sumie to nie służy do odparowywania szyb
                                      A dlaczego nie ?
                                      bo jej głównym celem jest chłodzenie powietrza. Osuszanie jest efektem ubocznym, który można wykorzystać np.: do odparowywania szyb.
                                      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                                      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X